KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13273369
*
nr 1327 3369
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Oljemålning, Sydländsk man. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 78x57 cm
Kondition: skadad duk
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 18:54:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 22:58:19
1
100 kr
12/5 01:19:37
2
Vinnande bud
13/5 17:10:47
3
200 kr
13/5 17:10:47
2
250 kr (Budbetjänt)
17/5 20:54:29
1
300 kr
17/5 20:54:29
2
350 kr (Budbetjänt)
18/5 18:45:42
4
600 kr
18/5 18:45:42
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav rudberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk man
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:23
*
Gustav Rudberg
Kondition: skadad duk
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Läs om budbetjänten
nr 1327 3369
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Oljemålning, Sydländsk man. Signerad, daterad -57. Olja på duk, 78x57 cm
Kondition: skadad duk
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 22:58:19 | 1 | 100 kr |
12/5 01:19:37 | 2 | Vinnande bud |
13/5 17:10:47 | 3 | 200 kr |
13/5 17:10:47 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
17/5 20:54:29 | 1 | 300 kr |
17/5 20:54:29 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
18/5 18:45:42 | 4 | 600 kr |
18/5 18:45:42 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustav rudberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk man
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:23